top of page

מרכז הייעוץ של מידע אמין על מין

יש לכם שאלה דחופה? גיליתם שהילד נחשף לפורנו? המתבגרת בקשר שאתם חוששים לגביו? המתבגר סגור בחדר ומתכתב עם מישהו לא ברור? היה אירוע משחקי או מיני בין חברים שאתם רוצים להתייעץ לגביו? המורה התקשרה בעקבות אירוע שקרה? הצצתם למתבגרת בווטסאפ וגילתם שאתם צריכים להתערב? נדלקה לכם נורה צהובה או אולי אדומה? אנחנו כאן בשבילכם.

סוג המפגשים במרכז הייעוץ שלנו

3 פגישות ייעוץ ממוקדות

3 מפגשים של 60 דקות כל מפגש, המתקיימים פרונטלית במודיעין או בהרצליה. הייעוץ ניתן על ידי שלומית הברון או סנדי בשרטי קורדובה (מנהלות המרכז).

השירות כולל גם תמיכה בין מפגש למפגש באמצעות שיחות טלפון / ווטסאפ כדי ללוות אתכם צעד צעד באיסוף האירוע. 

מתאים להורים שרוצים מתווה להתערבות באירוע שהתרחש או התגלה: כלים מעשיים, דרכי פעולה ומתודות לעזרה לילד/ה או מתבגר/ת. 

 

תדירות המפגשים תקבע יחד אתכם בהתאם לאירוע, בדרך כלל פעם בשבוע או פעמיים בשבוע. בסיום 3 המפגשים נוכל להחליט יחד האם האירוע מוחזק או שיש צורך בהפנייה הלאה לטיפול.

עלות: 1,500 ש"ח (תשלום מראש באשראי)

שיחת ייעוץ טלפונית

30 דקות של שיחה טלפונית עם שלומית הברון או סנדי בשרטי קורדובה (מנהלות המרכז), לייעוץ והכוונה ראשונית.

מתאים להורים שרוצים להתייעץ באופן מיידי ומהיר על אירוע שהתרחש או התגלה כדי לדעת כיצד להתנהל עכשיו מול הילד/ה או המתבגר/ת. 

עלות: 170 ש"ח (תשלום מראש באשראי) 

ערכת הדרכה מקוונת חשיפה לפורנו אתר תשפג.png

לבקשה לייעוץ בעקבות חשיפה של ילדים.ות (6-12) לפורנוגרפיה 

אחת הפניות הנפוצות אלינו, היא בעקבות אירוע או אירועים בהם ילדים.ות ביסודי צפו בפורנוגרפיה, באופן חד פעמי או מתמשך, לבד או בקבוצה.

לעיתים ההורים יודעים בוודאות שהייתה חשיפה לפורנוגרפיה ולעיתים רק חושדים בכך.

 

במידה והפנייה שלכם היא בשל חשש כזה, אנו ממליצות לצפות ולעבוד עם ערכת ההדרכה המקוונת שלנו שנבנתה בדיוק כדי לתת להורים את כל המידע הרצוי ולסייע להם שלב אחר שלב בתהליך שבנינו אחרי שליווינו מאות משפחות בסיטואציה הזו בדיוק.

אחרי שתצפו בערכה נשמח לשוחח אתכם בשיחת ייעוץ ולתת הכוונה מדויקת למצב של הילד.ה שלכם. 

משובים על שיחות ייעוץ

"הילדה שלי בת ה-9 תפסה אותי ואת בן זוגי בסיטואציה אינטימית. לא ידעתי איך להגיב, אחרי שיחת ייעוץ טלפונית קיבלתי כיוון לשיחה עם הילדה. כתבתי לעצמי במהלך השיחה משפטים ברורים שכדאי להגיד ודיברתי עם הילדה שלי על האירוע כשיש לי כלים בידיים וידע מה להגיד" (אדוה, נס ציונה)

 

***

"בת ה-16 שלי הודיעה לי שהיא החליטה לקיים יחסי מין, רציתי לכוון אותה, אבל לא ידעתי מה להגיד. רציתי לתת לה את ברכת הדרך, שתהיה לה מיניות בריאה ושלא תהיי כמו שאני הייתי מול אימא שלי בגיל ההתבגרות, אבל לא היו לי מילים. החלטתי לקבל ייעוץ ולאחריו ידעתי מה להגיד לה והייתי פחות נבוכה. אני מקווה שעשיתי לה שיחה טובה ושנתתי לה כלים טובים לדרך" (רינת, אילת)

 

***

"ילדים בהסעה של הבן שלי ראו פורנו בספסל האחורי והשמיעו קולות וגניחות. הבן שלי לא היה מעורב אבל חשבתי שנכון לדבר איתו. לא ידעתי מה להגיד לו בלי להכניס לו רעיונות לראש ובלי להפחיד אותו, קיבלתי כלים פשוטים בשיחה טלפונית בדרך לעבודה" (יניב, קיבוץ בצפון)

 

***
"הבן שלי בן 9 והבת שלי בת 7 רוצים לעשות אמבטיה ביחד. בעיניי זה בסדר, בעלי חושב שזה לא הגיוני. מי צודק? התקשרנו יחד, הבנו את גבולות הגזרה וישבנו לעשות שיחה ביתית מה מתאים לנו". (אייל ואירה, זכרון יעקב)

משובים על תהליך ייעוץ ממוקד (3 מפגשים)

"בן ה-11 שלי קיבל בווטסאפ מחבר סרטון פורנוגרפי והעביר אותו לחבר אחר. הסרטון הגיע לווטסאפ הכיתתי ובית הספר התערב והזמין אותנו. הייתי מאוד מבולבלת ובשוק ולא ידעתי מה להגיד למורה או לילד. נכנסו למפגש הראשון בלחץ גדול ויצאנו עם כלים איך לדבר עם הילד שלנו, איך לבדוק מה מצבו בכלל ומה קרה לו וגם איך להרגיע את בית הספר וההורים האחרים בכיתה. קיבלנו חומרים כתובים וזה היה מאוד חשוב כי יכולנו להעביר אותם גם למורה" (ריקי, נתניה)

 

***

גילינו בדרך עקומה שהבת שלנו מתכתבת עם גברים ברשת. היינו בשוק טוטאלי והיה לנו ריב גדול איתה עם איומים מהצד שלנו ואחר כך גם הצד שלה. היינו חסרי אונים. הלכנו לשלושה מפגשי ייעוץ והרגשנו איך השליטה חוזרת לנו לידיים. המפגשים היו ממוקדים מאוד, רשמתי כל המפגש מה לעשות, איך לדבר, מה להגיד, ממש קיבלתי מילים להגיד לה כדי ליצור שיחה ולא מריבה. התקשרתי לסנדי אחרי כל התקדמות, גם במהלך השבוע, זה הציל אותי" (יוליה, ישוב ליד מודיעין)

 

***

אני ובן הזוג שלי באים מבתים מאוד שונים. אני גדלתי כחרדי והוא מבית ליברלי מאוד יש לנו פערים גדולים במחשבה איך נכון להתנהל ולדבר בבית עם מין ומיניות. אפילו הנושא של עירום בבית מעורר אצלנו הרבה מתח. הלכנו לתהליך של שלושה מפגשים ופשוט ישבנו לדבר על הדברים המידע שקיבלנו מה תקין ומה לא עזר לנו לקבל החלטות. זה היה צעד חכם" (אלי, אשקלון)

כל השירותים הניתנים במרכז הינם ייעוציים ולא טיפוליים ומטרתם לתת סיוע מהיר סביב אירוע ממוקד.

 

לתשומת לבכן/ם 

  • השירות הינו שירות חינוכי/ייעוצי ולא טיפולי ומטרתו לתת תשובות לסיטואציה ספציפית של הורים וצוות חינוכי/טיפולי. 

  • השירות ניתן להורים בלבד

  • השירות ניתן על סוגיות הקשורות לילדים/ות ומתבגרים/ות בלבד - איננו עוסקות בייעוץ למבוגרים

  • כמו בכל פעילות שאנו עושות - יש לנו חובת דיווח על פי החוק. כאן תוכלו לקרוא על חובת הדיווח

  • אנשים שידם אינה משגת וצריכים יעוץ, אנא כתבו לנו מייל ונסייע.

Image 10.png
bottom of page